O nás

Házenkářský oddíl v Hlučíně má dlouholetou tradici. Je ho počátky se datují na začátek 90-let, kdy byl oddíl součástí oddílu LR Cosmetic. Časem došlo k osamostatnění a vznikl samostatný oddíl HC Hlučín, jak jej známe nyní.

V sezóně 2020-2021 je hlučínská házená zastoupena v soutěži MSK_OLK mužů a dvou mládežnických ligách MSL mladší žáci a MSL mladší dorost. Přestože jsme spíše menší oddíl zaměřený mládež, a aktuálně máme 5 licencovaných trenérů, může se klub pochlubit úspěšnou výchovou talentů. V minulosti z tohoto malého oddílu vzešly vynikající hráčky a hráči, kteří dostali pozvánku reprezentovat Českou republiku, například Jan Herrmann byl v minulosti vybrán do reprezentačního výběru starších žáků. Michaela Konečná a Eliška Desortová, aktuálně opory ostravské házené a současně reprezentantky České republiky v házené žen, byly také ke sportu vedeny právě v klubu HC Hlučín.

Pravidelně se jako klub, pokud to finanční situace dovolí, účastníme i zahraničních mezinárodních turnajů, například účastí v polském Krakově či slovinském Koperu a pořádáme zimní a letní soustředění.

Financování házenkářského klubu na vybavení a zkvalitnění zázemí, tréninkové pomůcky, balóny, dresy, teplákové soupravy a dále také na odměny pro zapojené trenéry a organizační pracovníky, kteří zajišťují administrativní práci klubu a dále zajišťují potřebnou dokumentaci při mistrovských utkáních, je zajištěno z drtivé části příspěvky města Hlučína, dále pak z dotačních titulů MŠMT – programu MŮJ KLUB a také drobnými finančními dary soukromých sponzorů a rodičů nadějných sportovců.

Tréninky probíhají ve sportovní hale v Hlučíně, v Bobrovníkách a za příznivého počasí využíváme víceúčelové hřiště v Hlučíně u ZŠ na Tyršově ulici. V našem oddíle trénují nejen sportovci z Hlučína, ale i z blízkého okolí – Darkovičky, Darkovice, Hať, Kozmice, Dolní Benešov, Bobrovníky, Markvartovice, Bolatice a Hošťálkovice.